Tiskové zprávy

V Dobrušce mají nejlepšího starostu v kraji - Petra Tojnara

30. září 2014 | autor: | zdroj: Kancelář O. Vlasáka
Soutěž „Nejlepší starosta/primátor 2010 - 2014“ uspořádal pod záštitou prezidenta republiky poprvé v historii Svaz měst a obcí ČR. S cílem vybrat starosty a primátory, kteří se v letech 2010-2014 nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, podmínky pro podnikání či informovanost občanů, a přispěli tak ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky.

„Soutěže se zúčastnilo na tři sta představitelů obcí, odborná porota pak vybrala z každého kraje toho nejlepšího starostu či primátora. Ti získali originální cenu z čirého křišťálu a akvamarínu ve tvaru trojúhelníku symbolizující stoupání vzhůru za světlem. Já osobně jsem měl tu čest v minulých dnech předat za Svaz cenu starostovi Dobrušky Petru Tojnarovi, který zvítězil v Královéhradeckém kraji,“ uvedl po návratu z Hradu místopředseda SMO ČR Oldřich Vlasák, který jako bývalý primátor Hradce Králové nejlépe ví, jak mnoho práce stojí za tímto oceněním.

"Titul Nejlepšího starosty v kraji považuji za uznání nejen své práce, ale i práce všech zaměstnanců města Dobrušky a v širším smyslu i všech našich občanů, kteří to s Dobruškou myslí dobře," reagoval na získání ceny Tojnar. „Petra Tojnara znám již mnoho let a velice si vážím jeho snahy, aby město jen vzkvétalo. Dobruška se opravdu mění z roku na rok k lepšímu, a to právě zásluhou jejího starosty. Když si například uvědomím, jak vypadalo Šubertovo náměstí před rekonstrukcí a jaké je dnes pěkné s novými chodníky a fontánou. V uplynulých čtyřech letech došlo také na důležitou regeneraci panelového sídliště, která zpříjemní život zdejších obyvatel. V Dobrušce má ale zelenou i zdejší kultura. Jak říká starosta Petr Tojnar, právě zde více než kde jinde platí, že působení a rozvoj kultury je záležitostí dlouhodobou. „Uplatňuje se zde kontinuita a dlouhodobost, více než jinde jsou právě zde důležité tradice. Městská samospráva se snažila o podporu těchto tradic, a to jak ve směru obnovování či udržení tradic staršího data, ale také o vytváření tradic novodobých. Takových, které by měly co říci našim současníkům, které by je dovedly oslovit a zaujmout,“ řekl Petr Tojnar.
Oldřich Vlasák připomněl ještě jednu zdejší důležitou akci - Den bezpečnostních a záchranných složek. „Náměstí F. L. Věka patří vybraným záchranným a bezpečnostním složkám z celé České republiky. Jejich přehlídka je atraktivní pro všechny generace, zejména pak ukázka techniky Armády ČR, kterou disponují naši vojáci na zahraničních misích,“ vzpomněl Oldřich Vlasák na událost, která vždy v červnu přiláká do Dobrušky velké množství návštěvníků.
„Je toho mnoho, co se za poslední roky ve městě změnilo k lepšímu, velká gratulace k ocenění Petru Tojnarovi jako nejlepšímu starostovi Královéhradeckého kraje tedy právem náleží,“ zdůraznil na závěr Oldřich Vlasák.

----------
Videozáznam České televize ZDE
Více naleznete ZDE

 

Zpět